• Galeria Małysz
  • Red Bull Content Pool
09/01/2020

Adam Małysz najbardziej rozpoznawalnym sportowcem w Polsce

 

Adam Małysz pozostaje najbardziej rozpoznawalnym polskim sportowcem. Jak wynika z najnowszego badania Pentagon Research przeprowadzonego dla WP SportoweFakty, byłego skoczka narciarskiego kojarzy niemal 9 na 10 Polaków.

Badanie miało pokazać, który z aktywnych i dawnych polskich sportowców jest najbardziej rozpoznawalny. Jego wyniki opublikowano na początku stycznia. Jak się okazało, triumfuje w nim czterokrotny mistrz świata i trzykrotny wicemistrz olimpijski w skokach narciarskich.

Na podstawie zdjęcia, pracującego obecnie w Polskim Związku Narciarskim Adama Małysza potrafi rozpoznać 83,1 procent Polaków. Kolejny w rankingu jest Robert Lewandowski. Piłkarza Bayernu Monachium rozpoznało 80,4 procent badanych. Trzecie miejsce zajął Robert Kubica. Kierowcę, który w ubiegłym roku jeździł w Formule 1, kojarzy 70,9 procent Polaków. Dalsze pozycje w zestawieniu przypadły między innymi prezesowi Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewowi Bońkowi (69,8 procent), byłej już tenisistce Agnieszce Radwańskiej (58,3 procent) oraz kierowcy rajdowemu Krzysztofowi Hołowczycowi (55,9 procent).

Pentagon Research sprawdził też rozpoznawalność sportowców na podstawie nazwiska. Tutaj wynik Adama Małysza jest jeszcze lepszy. Szczegóły związane z jedną z najbardziej wpływowych osób w polskim sporcie potrafiło podać poprawnie aż 89,2 procent badanych! Co ciekawe, na kolejnych pozycjach w tym zestawieniu znaleźli się Mariusz Pudzianowski oraz Piotr Żyła. Byłego strongmena rozpoznaje 82,8 procent Polaków, a skoczka narciarskiego kojarzy 82,5 procent mieszkańców naszego kraju. Dopiero za nimi znaleźli się Robert Lewandowski i Robert Kubica (77,4 i 77,2 procent poprawnych skojarzeń).

Następny Poprzedni
09/01/2020