• Galeria Małysz
  • Red Bull Content Pool
28/04/2017

Adam Małysz sportowym autorytetem

Według raportu firmy analitycznej IRCenter Adam Małysz jest jednym z autorytetów sportowych wskazywanych przez polskich internautów. Skoki narciarskie, w których od prawie roku ponownie działa czterokrotny mistrz świata, należą do dyscyplin z największą liczbą sportowych idoli wymienianych przez badanych.

Adam Małysz znalazł się na drugim miejscu listy postaci spontanicznie wskazywanych przez internautów pytanych o autorytety sportowe. Liderem tego zestawienia jest trenerka fitness Ewa Chodakowska. Pracujący obecnie w PZN były skoczek narciarski i kierowca rajdowy wyprzedza między innymi piłkarza Roberta Lewandowskiego, biegaczkę narciarską Justynę Kowalczyk oraz Kamila Stocha, z którym współpracuje w reprezentacji skoczków. Jak wynika z raportu, popularność Adama Małysza nie zależy od jego aktualnych działań i utrzymuje się na wysokim poziomie. Od lat, czy to za sprawą sukcesów odnoszonych na skoczniach, czy kiedy narty zamienił na samochód terenowy i startował w rajdach cross-country, jest osobą ocenianą bardzo pozytywnie. Przypomnijmy, że czterokrotny medalista olimpijski jest najpopularniejszym polskim sportowcem.

Same skoki również cieszą się wielkim zainteresowaniem przebadanych przez IRCenter użytkowników sieci. Efektem sportowych osiągnięć idących w parze ze spontanicznym i optymistycznym nastawieniem do życia jest wysoka rozpoznawalność Piotra Żyły. Z kolei w styczniu i w lutym, a więc w najlepszych dla niego momentach sezonu, Kamil Stoch był najczęściej wyszukiwanym w polskiej sieci sportowcem.

Następny Poprzedni
28/04/2017