• Red Bull Content Pool
14/03/2014

Dobry początek Italian Baja 2014

Niespełna dziesięć szybkich kilometrów po włoskich, szutrowych trasach. Tak dziś we Włoszech rozpoczął się rajd Baja Italia 2014. Adam Małysz wraz z Rafałem Martonem ukończyli prolog rajdu na trzecim miejscu, uzyskując czas 8 minut i 9 sekund.

Dla Adama Małysza i Rafała Martona, jest to początek zmagań w tegorocznym Pucharze Świata FIA.

Po piątkowym prologu Małysz uplasował się na trzeciej pozycji Baja Italia, tracąc do obecnego lidera, Marka Dąbrowskiego nieco ponad 6 sekund. Drugie miejsce w prologu zajął doświadczony kierowca, Vladimir Vasiliev, który był szybszy od Małysza o 1,5 sekundy.

– Rywalizujemy z wieloma świetnymi kierowcami. Każdy z nich ma inne zalety, które można wykorzystać w poszczególnych rajdach. Zawsze należy starać się jak najbardziej, a rywalizacja z najlepszymi bardzo motywuje. – dodał Orzeł z Wisły.

W sobotę przed kierowcami dwa odcinki specjalne (Pasch i Cosa). Pierwszy z nich przejadą trzy razy, zaś następny dwa. Wyniki rajdu poznamy w niedzielę, 16 marca.

Starty Adama Małysza w rajdach terenowych odbywają się dzięki wsparciu sponsorów: ORLEN Team, Toyota, Red Bull, Generali, Sony oraz New Balance.