• Red Bull Content Pool
04/01/2015

Dzień na rozgrzewkę: Małysz i Marton po pierwszym etapie Dakaru 2015

Załoga samochodowa Orlen Team w buggy SMG ukończyła pierwszy etap „Dakaru” na 18. pozycji w klasyfikacji.

Pierwszy dzień legendarnego rajdu miał 838 kilometrów długości, ale na trasie z Buenos Aires do Villa Carlos Paz było „tylko” 170 kilometrów ścigania. Niektóre fragmenty odcinka były bardzo szybkie. Adam z Rafałem na mecie zameldowali się z 18. czasem odcinka (wyniki nieoficjalne), ale do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Nassera Al-Attiyah mają tylko 5 min 25 s straty (i tylko trzy sekundy do Philippe Gache’a, który projektował rajdówkę Polaków i rywalizuje podobnym samochodem). – Pytacie o wrażenia z jazdy nowym autem? Powiem tak: jest bardzo szybkie! Wprawdzie na ciasnych i krętych partiach było trudno (buggy jest naprawdę szerokie), ale ogólnie bardzo fajnie nam się jechało. Jutro 520 km bardzo zróżnicowanego i wymagającego odcinka specjalnego, więc dzisiejsze kilometry można potraktować prawie jak rozgrzewkę – ocenił Adam Małysz.

Jutrzejszy odcinek (Villa Carlos Paz-San Juan) – najdłuższy w całej tegorocznej edycji – zacznie się od wymagającej nawigacji i dróg kamienistych. W połowie trasa zmieni charakter – organizatorzy przewidują kurz, który może poważnie utrudniać życie zawodnikom. W końcówce rajdowcy wjadą za to w długie piaszczyste proste. Jutro będzie się działo! Trzymajmy kciuki za biało-czerwonych!

Załogę Małysz-Marton wspierają firmy:
ORLEN, RED BULL, GENERALI, THE NORTH FACE

Adam Małysz – najbardziej utytułowany w historii skoczek narciarski. Po zakończeniu kariery na skoczni został kierowcą rajdowym i rozpoczął przygodę z cross country. Na początku 2012 wystartował w Rajdzie Dakar, gdzie zajął 38. miejsce w klasyfikacji generalnej. Orzeł z Wisły oraz jego doświadczony pilot Rafał Marton już w pierwszym roku startów sięgnęli po mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej i grupie T1, mistrzostwo Czech oraz czwarte miejsce w FIA CEZ Cross Country Trophy w T1. W kolejnych edycjach Rajdu Dakar Małysz zdobył 15. miejsce (2013), a w ubiegłym roku – 13. miejsce w klasyfikacji generalnej.
Kontakt dla mediów: media@malysz.pl
Zdjęcia copyright free prosimy podpisywać: malysz.pl