• Galeria Małysz
  • Red Bull Content Pool
27/06/2022

Adam Małysz nowym prezesem PZN

 

Adam Małysz został nowym prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Były znakomity sportowiec zastąpił na tym stanowisku Apoloniusza Tajnera, który rządził federacją przez 17 lat.

Dziękuję za poparcie i zaufanie. Wiem, że czeka mnie dużo ciężkiej pracy, ale jestem nastawiony pozytywnie do tego wyzwania – powiedział Małysz zaraz po ogłoszeniu wyników

 

Małysz bezapelacyjnie zwyciężył w wyborach na nowego szefa polskiego narciarstwa. Był jedynym kandydatem. Otrzymał 77 z 80 głosów – wszystkie ważne głosy oddane zostały na niego.

Dotychczasowy dyrektor-koordynator PZN chce nieco zmienić podejście do pracy na swoim nowym stanowisku.

Przekonałem się, że będąc działaczem można zrobić wiele dobrego i konkretnie pomagać zawodnikom. Nie tylko siedzieć za biurkiem i zajmować się papierkową robotą, ale też aktywnie pomagać różnym dyscyplinom sportowym. Mam plan i nadzieję działać w takim stylu jako nowy prezes. Decyzja o kandydowaniu na prezesa PZN była jedną z najtrudniejszych w ostatnich latach, a nawet w całym moim życiu. Po wielu przemyśleniach i rozmowach z rodziną zdecydowałem, że chciałbym jeszcze coś w sporcie osiągnąć, zrobić coś dla sportu. A to stanowisko daje mi taką szansę – zapowiedział wiślanin.

Z wielu względów nowa praca będzie dla utytułowanego sportowca wyzwaniem. Jego poprzednik zarządzał PZN od 2005 roku. Początkowo jako kurator, a następnie prezes, którym był przez cztery kadencje. Kandydowanie na kolejną uniemożliwiły Tajnerowi przepisy. Małysz docenia osiągnięcia ustępującego Tajnera, ale ma ambicję jeszcze poprawić funkcjonowanie sportów narciarskich w Polsce.

Prezes Tajner wykonał w związku świetną robotę. Rozwinął federację, dyscypliny narciarskie rozwinęły się. Fajnie byłoby kontynuować ten proces, a nawet zrobić coś więcej. Obecnie PZN nie jest już stowarzyszeniem, a firmą, która musi funkcjonować na nowoczesnych zasadach – ocenił Małysz.

Adam Małysz jest czterokrotnym mistrzem świata w skokach narciarskich i ma cztery medale olimpijskie wywalczone na skoczniach. Zapewnia jednak, że jako prezes będzie pracował na rozwój całego polskiego narciarstwa.

Skoki są dla związku bardzo ważne, lecz będę równo traktował wszystkie dyscypliny. Chciałbym firmować rozwój całego sportu narciarskiego w naszym kraju. Przede wszystkim musimy zatroszczyć się o młodzież. Mamy w Polsce wielu utalentowanych młodych zawodników, których gubimy po wieku juniorskim – zapowiedział nowy szef PZN.

Poprzedni
27/06/2022