• Galeria Małysz
  • Red Bull Content Pool

Młode talenty

Wspieramy młode talenty

Adam Małysz wspólnie z żoną Izabelą wspierają kluby i dobrze zapowiadających się młodych sportowców. Pomagają w zakupie sprzętu i strojów treningowych.

Jednym ze wspieranych przez Małyszów sportowcem jest świetnie rokujący młody skoczek narciarski Aleksander Zniszczoł z Wisły. Olek urodził się 8 marca 1994 r. w Cieszynie. Swoją przygodę ze skokami rozpoczął w klubie Wisła Ustronianka, a jego pierwszym trenerem był Jan Kawulok. Dziś swój talent rozwija pod okiem utytułowanego skoczka narciarskiego Roberta Mateji. Jednocześnie jest reprezentantem polskiej kadry młodzieżowej w skokach narciarskich. Mimo że jest jeszcze bardzo młody i dopiero wkracza w dorosłość, Olek ma już na koncie sporo znaczących sukcesów. Dwukrotnie zdobył tytuł wice mistrza świata juniorów indywidualnie oraz w drużynie, ostatni raz w 2012 roku.

Zwyciężył również w Letnim Pucharze Kontynentalnym w 2011 roku.

Rekordzista skoczni Zakucie w Zagórzu, Areal Horečky we Frenštácie pod Radhoštěm oraz Biła w Szczyrku.

Największe hobby Olka to sport. Jego marzeniem jest zdobyć medal olimpijski i pobić rekord świata w długości skoku. Ponadto interesuje się motoryzacją oraz sportami ekstremalnymi. Zgłębia wiedzę w zakresie żywienia człowieka. Idolem Olka jest Adam Małysz. Marzy by choć w kilku procentach zdobyć tyle, co on. Zdaniem trenerów i obserwatorów zdecydowanie wyróżnia się wśród rówieśników, ale skutecznie walczy również ze skoczkami starszymi od siebie. Więcej informacji dotyczącym Aleksandra można znaleźć na jego oficjalnym profilu na Facebooku oraz blogu.