• Galeria Małysz
  • Red Bull Content Pool
26/07/2018

Adam Małysz ocenia inaugurację LGP w Wiśle

Za nami inauguracja rywalizacji w Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Weekend w Wiśle zdominowali reprezentanci Polski. Biało-czerwoni z olbrzymią przewagą wygrali pierwszy tego lata konkurs drużynowy. W pierwszej czwórce rozegranych dzień później zawodów indywidualnych znalazło się trzech naszych reprezentantów. Rozpoczęcie sezonu podsumowuje Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

– Cieszy, że skoczkowie z pierwszej reprezentacji prezentują tak wysoki poziom. Stopniowo dołączają do nich zawodnicy z kadry B i juniorzy, którzy w Wiśle pokazali się z dobrej strony. To napawa optymizmem jeśli zaczynamy myśleć o sezonie zimowym – mówi Adam Małysz. – Trzeba jednak pamiętać, ze skoki na igelicie i na śniegu to dwie różne rzeczy. Nawet na przykładzie naszych reprezentantów mieliśmy już okazję przekonać się, że dobre skoki latem nie przekładają się automatycznie na formę i wyniki w sezonie zimowym. Wracając do lata, to mam nadzieję, że pokażemy moc. Nie wyznaczamy zawodnikom celów w postaci zwycięstw, ale jeśli chłopaki będą skakać daleko i efektem będą sukcesy, to możemy się tylko cieszyć. Przestrzegam jednocześnie przed popadaniem w euforię. Rywale nie śpią – dodaje czterokrotny mistrz świata w skokach.

Wyróżniającym się zawodnikiem naszej kadry był w Wiśle Kamil Stoch. Najlepszy skoczek poprzedniej zimy, wygrał pierwszy konkurs indywidualny rozegrany latem.

– Trochę się zdziwiłem, że jest już w aż tak wyśmienitej dyspozycji. Kamil zazwyczaj rozpędzał się w końcówce sezonu letniego, bliżej zimy. Być może jego forma wynika z krótkiej przerwy między skakaniem na śniegu, a na igelicie? Nie było czasu na odpuszczenie skakania na tyle, by od nowa wchodzić w cykl startowy. Z drugiej strony trudno być zaskoczonym dobrą dyspozycją Kamila. Przecież to mistrz nad mistrzami, od lat w absolutnej światowej elicie skoków – mówi Adam Małysz.

Kolejne zawody LGP już w najbliższy weekend w niemieckim Hinterzarten. Na sobotę zaplanowano tam konkurs indywidualny. Początek rywalizacji o godzinie 17:15.

Następny Poprzedni
26/07/2018