• Galeria Małysz
  • Red Bull Content Pool
14/11/2018

Małyszomania sportowym wydarzeniem stulecia

 

Po kilku miesiącach zakończyło się głosowanie w organizowanym przez portal Onet plebiscycie Legendy Stulecia polskiego sportu. Internauci wybierali w nim najważniejsze wydarzenia stu lat polskiego sportu. Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się okres małyszomanii, podczas którego sukcesy odnosił Adam Małysz.

 
Reprezentant Polski w skokach narciarskich w czasie swojej pięknej kariery wygrał niemal wszystko, co było do wygrania. Zdobył siedem medali mistrzostw świata, w tym cztery złote. Wywalczył cztery medale igrzysk olimpijskich. Czterokrotnie, w tym trzy razy z rzędu, był najlepszy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do tego dołożył triumf w Turnieju Czterech Skoczni. Uwielbienie wobec skromnego sportowca z Wisły przekroczyło w Polsce wszelkie granice.

 
Zdaniem kibiców, dokonania Małysza przyćmiły osiągnięcia doskonałej lekkoatletki Ireny Szewińskiej, która zdobyła siedem medali olimpijskich. Na trzecim miejscu w zestawieniu Onetu znalazły się sukcesy polskich siatkarzy. Kolejne lokaty w plebiscycie to złota era innego skoczka narciarskiego Kamila Stocha, a także okres udanych występów biegającej na nartach Justyny Kowalczyk.

– Dziękuję bardzo wszystkim, którzy na mnie zagłosowali! Miło mi, że choć od zakończenia przeze mnie kariery skoczka narciarskiego minęło już tyle lat, ludzie ciągle o mnie pamiętają i doceniają moje osiągnięcia. Jednocześnie cieszę się, że tyle głosów zdobyli również inni zawodnicy uprawiający sporty zimowe – skomentował wyniki plebiscytu Adam Małysz.

Pełne wyniki plebiscytu:

Następny Poprzedni
14/11/2018