• Galeria Małysz
  • Red Bull Content Pool
08/10/2016

Adam Małysz wrócił do skoków narciarskich

Po pięciu latach od zakończenia kariery skoczka narciarskiego Adam Małysz wraca do tego sportu. Czterokrotny mistrz świata będzie pracował w Polskim Związku Narciarskim. Został dyrektorem koordynatorem kadry narodowej w skokach i kombinacji norweskiej.

– Ponieważ obecnie nie jestem w stanie kontynuować kariery w rajdach terenowych na poziomie, na jakim chciałbym to robić, zdecydowałem się wrócić do skoków narciarskich. Działacze Polskiego Związku Narciarskiego od dawna namawiali mnie na taki ruch, a obecne okoliczności skłoniły mnie do zaakceptowania ich propozycji. Będę pracował z ludźmi, w towarzystwie których dobrze się czuję i zajmę się rzeczami, które są mi bardzo bliskie – powiedział Małysz.

Jeden z najbardziej utytułowanych skoczków narciarskich w historii będzie współpracował z trenerami kadr narodowych, pomagał w tworzeniu programów szkoleniowych, koordynował współpracę między reprezentacjami, a także doradzał w kwestiach dotyczących sprzętu.

– Wierzę, że mam doświadczenie, które przyda się innym. Cieszy mnie, że nie będę się skupiał wyłącznie na kadrze A, ale też wspierał pozostałe reprezentacje. Liczę też, że uda się pomóc kombinacji norweskiej, bo warto wspierać tą dyscyplinę. Mam pewne przemyślenia, kilka pomysłów. Zobaczymy, co się uda zrealizować. Najważniejsze, że umówiłem się z PZN na działanie w terenie. Bo do pracy w biurze się nie nadaję. Chcę być blisko zawodników i trenerów – podkreślił Wiślanin. – Będę jeździł tam, gdzie będę najbardziej potrzebny. Muszę się zastanowić, gdzie dam radę coś pomóc, podpatrzyć, skontrolować – dodał.

Rywalizujący ostatnio w rajdach terenowych zawodnik nie zamierza zamykać tego rozdziału swojej kariery.

– Jeśli chodzi o starty w rajdach, to wierzę, że nie jest to koniec Małysza – kierowcy, a tylko przerwa. Wkręciłem się w ten sport i chciałbym w przyszłości powalczyć jeszcze o sukcesy w tej dyscyplinie – zapowiedział pięciokrotny uczestnik Dakaru.

Następny Poprzedni
08/10/2016