• Galeria Małysz
  • Red Bull Content Pool
28/04/2016

Małysz z nagrodą za postawę fair play

O tym szlachetnym zachowaniu dużo mówiło się u nas jeszcze podczas trwania tej imprezy. Teraz jego gest został doceniony za granicą. Adam Małysz otrzymał nagrodę od Czeskiego Klubu Fair Play. Nasz reprezentant został wyróżniony za to, że podczas tegorocznego Dakaru pomógł czeskiemu kierowcy Martinowi Prokopowi.

– Nagrody naszego klubu są okazją do pokazania, że wokół nas dzieją się pozytywne rzeczy. Zwróciłabym uwagę szczególnie na sytuacje, kiedy pomocy udzielano w trudnych warunkach. Doceniamy wszystkich nagrodzonych. W sporcie, niezależnie, czy chodzi o walkę o najważniejsze trofea, czy tylko mecz towarzyski, należy pamiętać o pierwszeństwie ludzkich odruchów przed parciem do sukcesu za wszelką cenę – mówiła w trakcie gali w Pradze Kveta Peckova, przewodnicząca klubu.

Małysz otrzymał od podlegającej Czeskiemu Komitetowi Olimpijskiemu organizacji nagrodę specjalną. Były skoczek został doceniony z pomoc udzieloną Martinowi Prokopowi, którego samochód dachował na trasie czwartego odcinka specjalnego Dakaru. Dzięki temu, że Adam zatrzymał się i pomógł postawić rajdówkę na koła, Prokop mógł wrócić do rywalizacji.

– Jego działanie w tej sytuacji potwierdziło, że jest nie tylko wielkim sportowcem, ale też człowiekiem z wielkim sercem – uzasadniła decyzję klubu Peckova.

Cieszący się w Czechach wielką popularnością Małysz nie mógł odebrać nagrody osobiście. W jego imieniu zrobiła to ambasador Polski w Pradze Grażyna Bernatowicz. Uczestnicy uroczystości obejrzeli filmik z podziękowaniami, jaki nagrał dla nich Adam.

Następny Poprzedni
28/04/2016