• Galeria Małysz
  • Red Bull Content Pool
26/09/2019

Adam Małysz gwiazdą 100-lecia PZN

Choć od zakończenia przez niego kariery skoczka narciarskiego minęło już sporo czasu, sukcesy Adama Małysza nie tracą na wartości. Wiślanin zwyciężył w Plebiscycie na Gwiazdę 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego.

Ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpiło w sobotę 21 września, podczas uroczystej gali zorganizowanej z okazji 100-lecia istnienia Polskiego Związku Narciarskiego. W głosowaniu wzięli udział dziennikarze sportowi, najważniejsze redakcje sportowe, grono ekspertów oraz osoby działające w środowisku narciarskim. Wśród mężczyzn triumfował Adam Małysz, który wyprzedził innych utytułowanych skoczków narciarskich, Kamila Stocha oraz Wojciecha Fortunę.

– Nie ukrywam, że byłem bardzo zaskoczony rezultatem. Cały czas byłem przekonany, że zwycięży Kamil. Jest nieprzeciętym zawodnikiem, który jeszcze sporo może w skokach ugrać. Może następne stulecie będzie należało do niego? Dla mnie to duży sukces, czuję się zaszczycony i ogromnie dziękuję za to wyróżnienie. To wielki honor, bo przecież oceniano zawodników, którzy reprezentowali nasz kraj w ostatnich stu latach. Moja kariera to już historia, ale emocje związane z moimi występami, pozostały w sercu. Zapewne pamiętają o nich również ci, którzy głosowali w plebiscycie – powiedział czterokrotny mistrz świata w skokach narciarskich.

Wśród kobiet w Plebiscycie na Gwiazdę 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego zwyciężyła wybitna biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk. Drugie miejsce zajęła narciarka alpejska Małgorzata Tlałka-Długosz, a na trzecim miejscu w tym zestawieniu znalazła się również znakomita polska alpejka, Dorota Tlałka-Mogore.

Uroczystość w Krakowie zgromadziła ponad 400 czterystu gości, wśród których nie zabrakło medalistów olimpijskich oraz mistrzostw świata z różnych dyscyplin. Podczas gali wręczono wiele odznaczeń państwowych, ministerialnych, Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz wyróżnień PZN. Odznaczenia państwowe wybitnym sportowcom, ich trenerom oraz zasłużonym osobom wręczył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Poprzedni
26/09/2019