• Galeria Małysz
  • Red Bull Content Pool
25/11/2019

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości dla Adama Małysza

Adam Małysz z kolejnym wyróżnieniem. Po niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Wiśle były reprezentant Polski otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy medal za zasługi dla polskich sportów zimowych i skoków narciarskich.

Ceremonia wręczenia odznaczeń odbyła się na zeskoku obiektu w Wiśle. Czterokrotny mistrz świata w skokach narciarskich otrzymał  Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Nagroda, ustanowiona w 2018 roku, jest przyznawana na pamiątkę stulecia odrodzenia Państwa Polskiego obywatelom naszego kraju, którzy przyczynili się do budowania pomyślności Rzeczypospolitej. Jak powiedział prezydent, w przypadku Adama Małysza, medal ten jest symboliczną formą podziękowania za wyprowadzenie polskich skoków na światowe wyżyny.

– To podziękowanie za te wszystkie wspaniałe sukcesy przyniesione dla polskich skoków narciarskich. Ten medal to pewien symbol, symbol zasług stulecia dla polskich skoków narciarskich, przełamania wieloletniej niemocy i wyprowadzenia tej dyscypliny na światowe wyżyny – mówił Andrzej Duda podkreślając, że uhonorował sportowca również za to jak w trakcie kariery reprezentował Polskę i Polaków za granicą.

– Uhonorowanie przez Pana Prezydenta Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości to dla mnie wielki zaszczyt. Uprzejmie dziękuję za wyróżnienie – powiedział Adam Małysz.

Oprócz multimedalisty igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, państwowe odznaczenia w niedzielę na skoczni w Wiśle odebrali także Stefan Hula i Stefan Horngacher. Skoczek otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzeniu Polski. Byłemu już trenerowi reprezentacji biało-czerwonych prezydent wręczył Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Następny Poprzedni
25/11/2019