• Galeria Małysz
  • Red Bull Content Pool
08/09/2019

Adam Małysz wspiera odbudowę skoczni w Harrachovie

W połowie sierpnia ruszyła akcja „Projekt Harravhov”. Jej organizatorzy chcą zebrać pieniądze na remont kompleksu skoczni narciarskich w tym czeskim mieście. Obiekt jest w opłakanym stanie i nie nadaje się do użytku. Jednym z ambasadorów akcji został Adam Małysz.

Czesi walczą o uratowanie obiektów, na których w przeszłości organizowano zawody zaliczane do Pucharu Świata i konkursy mistrzostw świata w lotach narciarskich. Obecnie skocznie są w ruinie.

– Gospodarze skoczni widzą, jak tragiczna jest sytuacja ich obiektu. Starają się zapobiec całkowitemu upadkowi tego miejsca. Organizatorzy akcji zgłosili się do mnie i poprosili, bym wziął udział w projekcie, a ja nie wahałem się nawet przez chwilę. Mam nadzieję, że inicjatywa zakończy się sukcesem, bo Harrachov to dla mnie bardzo ważne miejsce. Wiąże się z nim wiele moich pozytywnych wspomnień. Dwukrotnie tam wygrywałem, podczas zawodów czułem się tam jak w domu. Na mamuciej skoczni oddawałem rekordowe skoki. Mam sentyment do Harrachova – mówi Adam Małysz.

Oprócz utytułowanego polskiego skoczka, w akcję włączyli się między innymi Pavel Ploc i Jakub Janda. W ramach projektu trwa między innymi zbiórka pieniędzy, które mają zostać przeznaczone na remont skoczni. Zgodnie z przygotowanym harmonogramem, w pierwszej kolejności odnowione zostać mają najmniejsze skocznie. Niezbędna kwota to 1,5 miliona koron czeskich, czyli 250 tysięcy złotych. Celem akcji jest odbudowa całego kompleksu i zorganizowanie mistrzostw świata w lotach narciarskich w 2024 roku.

Od rozpoczęcia „Projektu Harrachov” udało się zebrać równowartość 431 tysięcy koron. Organizatorzy akcji zachęcają do udziału w niej także kibiców skoków narciarskich z Polski. Każdy, kto chce wesprzeć projekt i przyczynić się do uratowania czeskich obiektów, może to zrobić w prosty sposób, wchodząc na https://zrzutka.pl/projekt-harrachov i wpłacając dowolną kwotę.

Wpłaty od kwoty 30 zł premiowane są upominkami. Wśród nagród są kartki z autografami, między innymi Adama Małysza lub Jakuba Jandy ale też kubki czy koszulki i wiele innych.

Następny Poprzedni
08/09/2019