• Galeria Małysz
  • Red Bull Content Pool
02/07/2017

Orzeł Biały dla Orła z Wisły

 

Podczas uroczystej gali na rydzyńskim zamku Fundacja Orła Białego nagrodziła laureatów statuetkami Godła Promocyjnego Fundacji Orła Białego. Wśród wyróżnionych w tym roku znalazł się Adam Małysz.

Czterokrotny mistrz świata w skokach narciarskich otrzymał statuetkę Orła Białego za niedościgniony wzór sportowca, który całej Polsce przysparzał przez wiele lat wielu wzruszeń i dumy narodowej.

Gala, zorganizowana już po raz szósty, odbyła się w czerwcu, w sali balowej Zamku w Rydzynie. Przybyli na nią laureaci wyłonieni przez Kapitułę Fundacji Orła Białego w tym roku oraz inni goście, między innymi laureaci z poprzednich lat.

– Ważne jest dla nas, by osoby, które nagradzamy, wyróżniały się spośród innych swoją twórczą pracą i dokonaniami, które mogą być przykładem i wzorem dla innych. Z których możemy być po prostu dumni, którzy wyprzedzają swoją epokę, tworzą coś wyjątkowego i niepowtarzalnego, bez względu na czas i okoliczności, w jakich przyszło im żyć i działać – stwierdził prezes Fundacji Orła Białego Jan Ludwiczak.

– Czuję się niezwykle zaszczycony znalezieniem się w tak wyśmienitym towarzystwie. Jest mi niezmiernie miło, że doceniono moje osiągnięcia i emocje, jakich dostarczałem rodakom swoimi występami. Zawsze starałem się godnie reprezentować nasz kraj i cieszyłem się, że w dyscyplinie zdominowanej przez Niemców, Austriaków czy Skandynawów Polak też potrafił – dziękował za wyróżnienie Adam Małysz, który nie mógł niestety dotrzeć na galę, by osobiście odebrać statuetkę z godłem.

– Staram się, byśmy nie musieli żyć tylko wspomnieniami, przeszłością i robię, co w mojej mocy, by obecni kadrowicze mogli uzyskiwać rezultaty gwarantujące państwu równie wielką satysfakcję. Może dzięki temu w przyszłości ktoś z nich też zostanie uznany za osobę, którą warto nagrodzić orłem białym. A za statuetkę dla mnie jeszcze raz gorąco dziękuję! – przekazał w krótkim wystąpieniu przygotowanym dla uczestników imprezy Orzeł z Wisły.

Fundacja Orła Białego powstała w 2003 roku. Jej głównym celem jest krzewienie idei przedsiębiorczości, popularyzacja osób, instytucji i firm, które mają szczególne zasługi dla rozwoju samorządności, nauki, kultury i sportu, a także polskiego biznesu i promocji polskich produktów w Polsce i na świecie. Osoby, instytucje i firmy szczególnie zasłużone w tym względzie Fundacja honoruje statuetkami Godła Promocyjnego Orła Białego. Przydziela je niezależna Kapituła powołana przez władze Fundacji . Są one co dwa lata wręczane na uroczystych spotkaniach. W dotychczasowych sześciu edycjach otrzymało je łącznie 76 osób, firm i instytucji.

Laureatami tegorocznej edycji zostali między innymi:

Franciszek Pieczka – wybitny aktor teatralny i filmowy

Andrzej Kraśnicki – prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Siostra Małgorzata Chmielewska – przełożona Wspólnoty „Chleb życia”

Gen. pilot Mirosław Hermaszewski – pierwszy polski kosmonauta

Aleksander Doba – polski podróżnik, kajakarz, który dwukrotnie pokonał Atlantyk na kajaku

Andrzej Sikorowski – piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta, lider grupy „Pod Budą”

Następny Poprzedni
02/07/2017